20 Ekim 2013 Pazar

Kitap Canavarlarının Blog Turu / Düğün Ziyafeti (Trolleri Tanıyalım + Çekiliş)


Kitap Canavarları olarak bu turda Altın Bilek Yayınları'ndan çıkan Düğün ziyafeti adlı kitabı inceliyoruz. Ülkemizde fantastik edebiyat dendiğinde akla genelde vampirler, büyücüler, periler gibi varlıklar gelse de bu seferki konumuz Troller. Bu pek bilinmeyen türü tanıtma görevini seve seve aldım, farklı varlıkları araştırmak güzel oluyor.


Resimdeki troll amcamız biraz korkunç değil mi? Troller görünüm olarak fazlasıyla korkunç bir yapıya sahiptirler. İri cüsseli ve güçlü yaratıklardır. Genellikle dağlarda, insanlardan uzak yerlerde yaşarlar. Pek zeki yaratıklar olmamakla beraber insan kaçırma huyları vardır. Kaçırıp yiyorlar yani trollerin yemeği olmak korkunç olsa gerek.

Mitolojide kökenleri İskandinavya'ya dayanıyor ama Japonya'da da troller hakkında yazılar mevcut. Günümüzde ise pek çok fantastik film - kitapta yan karakter olarak troller kullanılıyor. Harry Potter ve Felsefe Taşında'ki burnuna asa giren troll gibi mesela. Geçtiğimiz sene çıkan Hobbit filminde troller insan pişiren dağ yaratıklarıydı.

Kısacası troller zeka düzeyleri düşük, çirkin yaratıklar. Ve de insan yiyorlar. Düğün Ziyafeti'ndeki ziyafet kelimesi boşuna değil yani. :o

Çekilişe katılmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Lütfen bilgi verilmesi gereke yerleri doldurmadan geçmeyin, herkse bol şans.a Rafflecopter giveaway

5 yorum:

 1. Tamamdır herkese bol şanslar :)

  YanıtlaSil
 2. merhaba ben çekilişe katıldım ama bazı bilgiler önceden girilmiş önceki çekilişe katılmamla ilgili bir durum mu bir sorun olur mu?

  YanıtlaSil
 3. merhaba,
  çekiliş sonuçlandı mı ?

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...