18 Kasım 2013 Pazartesi

İlgimi Çeken Kitaplar #2

Bu hafta yayınevlerinin ve alışveriş sitelerinin sayfalarını incelerken gözüme takılanlar neymiş bir bakacak olursak:

Çürük ve Harabe - Jonathan Maberry / Parodi Yayınları

Parodi Yayınları yeni bir yayınevi olmasına rağmen yayınladığı kaliteli kitaplarla okuyucu kitlesini oluşturdu bile. Çürük ve Harabe zombiler tarafından işgal edilmiş bir ülkede bir grup insanın yaşama savaşını ele alan fantastik türde bir roman. Benim de kitaplığımda bulunan bu kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. ^^

Rüyalar - Daniela Sacerdoti / Milena Kitap Yayınları

O kapakta bir kuzgun mu var yoksa bana mı öyle geldi? :) Sarah Midnight üçlemesinin ilk kitabı olan Rüyalar kapağıyla ben gotik - fantastik türündeyim diye bağırıyor adeta. Tabii okumadığım için gerçekten öyle mi bilemeyeceğim. Konusu şöyleymiş:

On yedi yaşındaki Sarah Midnight’ın rüyaları on üçüncü yaş gününden itibaren ifritler yüzünden kâbusa dönmüştür. Ancak çoğu kişininkinin aksine Sarah’nın kâbusları gerçekleşmektedir. Sarah, Midnight Kanı taşıyor olmanın asıl belalarından uzakta, dehşet içinde ama güvende yatağında beklerken, rüyaları anne ve babasına avlarının yerini göstermektedir. Ancak zamanla olaylar farklı bir hal alır. Ailesi öldürüldükten sonra onların görevini devralmak zorunda kalan Sarah inanılmaz tehlikelerle dolu gizli bir dünyanın ortasında kendini bulur. Bir başına ve hazırlıksız yakalandığı bu savaşta Sarah çok geç olmadan kanında var olan güçleri kullanmayı öğrenmek ve kime güveneceğine karar vermek zorundadır.Gölün Cadısı - Elizabeth George Spare / Epsilon Yayınları

Cadıların konu olduğu kitaplar ilgimi çekiyor, özellikle de orta çağ zamanlarında geçiyorsa. 1687 yılında geçen roman teyzesinin yanına taşınan Kit'in arkadaşı Hannah'ın cadılık ile suçlanması üzerine bir roman. O dönemlerde cadılık suçunun cezasının ölüm olduğunu belirteyim.
Mistik Şehir - Theo Lawrence / DEX Yayınları

Aşk asla unutmaz.
Manhattan sular altında.
Küresel ısınma, kaotik bir şehir yarattı.
Bir kız, aşkını hatırlamıyor.
Ve tıpkı Romeo ve Juliet'teki gibi
iki düşman aile yüz yüze geliyor.
Manhattan’ın hükümdarları
sular altındaki eski şehri yoksullara bıraktılar.
Ve kendilerine gökdelenlerin tepesinde
yepyeni bir şehir inşa ettiler.
Şimdi büyü gücüne sahip mistiklerin enerjilerini
sömürerek ayakta kalıyorlar.
Yükseklerde yaşayan Aria Rose,
ailesinin gücünü artırmak için bir evliliğe zorlanıyor.
Fakat yakışıklı bir mistik ve tutkulu
bir devrimci olan Hunter’ın ortaya çıkışı
Aria’nın hayatını sonsuza dek değiştiriyor.

Korkunç bir isyan ateşlenmek üzere…

Between The Devil And The Deep Blue Sea - April Genevieve Tucholke / Parodi Yayınları

Parodi'den yakın zamanda çıkmasını beklediğim kitap. Konusu çok ilgimi çekti. Ve Allah'ım nasıl uzun bir yazar adı o yazarken tükendiğim vallahi. :D

Konusu:
“Gökyüzündeki bulutlar yavaşça dağılıyor. Süzülen ay ışığı, üç erkek çocuğunun hareketsiz silüetini aydınlatıyor belli belirsiz. Işık yüzlerine vurduğunda, bana dikilmiş, donuk bakışlarını görüyorum. Yüzleri bir ölününki kadar beyaz, bakışları karanlık, içim eziliyor, titriyorum. Öyle duruyorlar ki karşımda, çocuk değiller, hiç olmamışlar sanki.”

Ressam ebeveynleri yurt dışında servetlerinden kalanları tüketirken, 17 yaşındaki ikizler Violet ve Luke White, bir zamanlar görkemli, şimdiyse köhne malikâneleri Citizen Kane’de, büyük anneleri esrarengiz Freddie ile birlikte yaşarlar. Fakat bir gün, biricik Freddie’si ölünce, Violet yapayalnız kalır ve hayal dünyasıyla arkadaşlık etmeye başlar. Çünkü elinde kalanlar, hiç anlaşamadığı erkek kardeşi Luke ve tek komşuları olan tutkulu Sunshine’dan ibarettir. Ta ki bir gün gizemli misafir River West misafir evlerini kiralayana kadar.
Çarpık gülüşlü, zeki ve mükemmel bir yalancı olan bu misafir, birkaç gün içinde hem Violet’ın hem de tüm Echo kasabasının hayatını değiştirir. Doğaüstü yetenekleri olan River, etrafındaki herkes için tehlike saçarken, Violet için hem tekinsiz bir yabancı hem de karşı konulamaz bir varlıktır. Tüm bunlara ek olarak hem kasabanın hem de White ailesinin sırları birer birer açığa çıkmaya başlayınca, Violet kendini sımsıkı bir düğümün ortasında bulur.

Bu haftaki ilgimi çeken kitaplar böyleydi. İçlerinde okuduğunuz ya da okumak istedikleriniz var mı? 

4 yorum:

 1. Mistik Şehir'i bende merak ediyorum ve bu yazı sayesinde Gölün Cadısı'nı da merak ettim:)

  YanıtlaSil
 2. Çürük ve Harabe'yi okusam mı okumasam mı diye düşünüyorum, okuyup yorumlarsan bi fikir edinebilirim belki :D
  Between The Devil and The Deep Blue Sea'yi acayip merak ediyorum bir de :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakında okuyacağım onu yorumu da gelicek. :D O kitabı ben de çok merak ediyorum. *.*

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...