10 Temmuz 2014 Perşembe

KCBT// Dikkat! Aşk Çıkabilir Kitap Karakterleri Analizi


Dikkat Aşk Çıkabilir'in en çok beğendiğim yanının karakterlerin çok gerçekçi olması olduğunu söylemiş miydim? Kitabın iki gözde çiftini biraz yakından tanıyalım kim nasıl birisiymiş öğrenelim o zaman. :3
İlkim kitabın esas kızı, en başlardan beri okurken çok sevdiğim bir insan oldu. He arada bence bu davranışın gereksizdi İlkim dediğim sahneler oldu mu evet oldu ama hangimiz tamamen normal davranıyoruz ki? Bir kitabın baş karakteri kötü olursa o kitap okunmaz bilirsiniz, DAÇ'da her karakter çok sağlamdı öyle bir sorun yaşamadık neyse ki.


Esas çocuk Martin - bu arada normalde daha yakışıklı, modelimiz burada biraz tipsiz çıkmış. :D - tam bir tehlike adamı. Bulaşmak istemeyeceğiniz kadar güçlü, kurtadam kadar çabuk sinirleniyor. (Hey allam Martin'i nelere benzettim.:P ) Tüm bunların yanında merhametli ve aşık oldu mu gözü başka kadını görmeyen, sahiplenen birisi. İyi aile babası moduna da girebiliyor, e daha ne olsun.


Seth ve Mary'i birbirlerinden ayrı düşünemediğimden birlikte anlatmak istiyorum. Seth benim için Martin'e göre çok daha erkeksiydi neden diyecek olursanız araba tamircisi ve elini kirletmekten çekinmiyor falan asdfghjk. :D Neyse asıl sebebi şu ki hem iyi bir baba olması hem de boşanmalarına rağmen Mary'e hala aşık olup onu koruması, kıskanması çok hoşuma gitmişti .Ayrıca Seth Mary ve Martin gibi zengin bir ailede doğmadı kendi imkanlarıyla bir yerlere geldi.
Mary, Martin'in kariyer meraklısı ablası, sanırım iş hayatında başarılı olmak onun kaderinde varmış. Çünkü okurken büyük bir uğraş verdiğini hissetmedim, iyi bir avukattı ama bundan ziyade çok daha iyi bir anneydi. Seth'e iyi baksın valla öyle adam zor bulunur.

Genel olarak karakterler hakkındaki düşüncelerim bunlardı. Siz peki kitap karakterlerini nasıl buldunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...