4 Temmuz 2013 Perşembe

Yeni Dizi: Under the Dome


Stephen King'in kitabından diziye uyarlanan Under the Dome henüz iki bölümü yayınlanmış olan bir dizi. Çok yeni olduğundan yorum yapamıyorum ama izleyecek bir şeyler arıyorsanız tavsiye ederim, şu an için gayet güzel gidiyor.

Konusu:
Güzel, güneşli ve tamamen sakin bir bahar gününde, Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı, açıklanamayan görünmez bir güç alanı tarafından aniden kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Havadan kasabaya düşen, yanan uçak parçaları vardır. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez. 
Bir Irak savaşı gazisi Dale "Barbie" Barbara, kasabada birkaç vatandaş ile gruplaşır: Kasabanın The Democrat isimli yerel gazetesinin sahibi Julia Shumway, fizik terapi uzmanının hastanedeki asistanı, seçilmiş bir kadın ve üç cesur çocuk. Bunların karşısındaysa, her şeyi göze almış -cinayete bile bulaşabilecek- politikacı James "Big Jim" Rennie vardır. Big Jim, gücünü elinde tutmak istemektedir ve oğlu da korkunç bir sırra sahiptir. Fakat herkesin asıl düşmanı, aslında Kubbe'nin kendisidir. Çünkü zaman gittikçe azalmaktadır. 

8 yorum:

 1. aldım listeye :) teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bende başlamalıyım mıyım diye düşünüyordum yazın iyi oluyor bir sürü diziye başlamak :) Stephen King'den esinlenildiğini bilmiyordum ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence boş vaktin varsa başlamalısın, güzel bir dizi gerçekten. :)

   Sil
 3. Ben de izliyorum bu diziyi,güzele benziyor :)

  YanıtlaSil
 4. Harika bir dizi ama Colin kadae değil <3

  YanıtlaSil
 5. Dizi birkaç bölümden sonra inanılmaz klişe diyaloglara ve oyunculuklara yer vermeye başlıyor. Berbat bir diziye dönüşüyor.

  İzlemenizi tavsiye etmem. Tamamiyle vakit kaybı.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...