20 Ağustos 2014 Çarşamba

Kitapyurdu Alışverişim ve Diğer Kitaplar


Benim için alışverişlerin en güzeli kitap alışverişi yapmak. Hele bir de uzun zamandır beklediğin bir indirim gerçekleştiyse süper ötesi oluyor. ^_^ Geçen hafta Kitapyurdu İthaki Yayınları kitaplarında %40 indirim yapmıştı. Uzun zamandır İthaki kitapları düşse de alsam diye bekleyen birisi olarak bu indirime balıklama atladım tabii. Aldığım kitaplar yukarıda gördükleriniz, daha çok alacaktım ama bu yedi kitap bile bütçemde küçük çaplı deprem yaratacak kadar çok tuttuğundan şimdilik en çok merak ettiklerimi alayım dedim.

Kitapyurdu'ndan daha önce hiç alışveriş yapmadım, genelde Okuoku'dan alırım bilirsiniz. Ordan daha çok yorum okuyordum kim ne demiş diye bakıp sonra Okuoku'dan sipariş ediyordum. İthakiler nerdeyse yarı fiyatına düşünce deneyeyim dedim iyi ki de denemişim. Kitaplar sağlam bir paketle geldi, ayrıca içinden kahve ve ayraçlar da çıktı. Pazartesi verdim sipariş perşembe günü elime ulaştı yani hızı da gayet iyi. Kısacası kitapyurdundan memnun kaldım ve ileride alışveriş yapacağım sitelerden biri oldu. Şimdi de kitaplara sırayla bakalım neler almışım az biraz açıklayayım. ^^


Altın Pusula'nın filmini çok beğenerek izlemiştim, seriyi almak uzun süredir aklımdaydı. Yalnız ikinci kitap olmadığından bir ve üçü aldım ikinciyi de sahaflardan bulurum artık. Her insanın kendi cininin olduğu bir dünya sizce de şahane değil mi ya böyle en iyi arkadaş gibi falan ne hoş. :)


Yürüyen Şato konusu itibariyle çok ilginç bir kitap. Howl's Moving Castle'ı izlemeden önce de kitabı görmüştüm ama çok ilgimi çekmemişti. Animesini izledikten hemen sonra kitabı almaya karar verdim ve şansıma indirimli buldum.^^ Sophie'ye yapılan büyü sebebiyle yaşlı bir kadına dönüşmesi ve yakışıklı büyücü Howl'un yürüyen (yer değiştiren de denebilir) şatosuna gitmesinden sonra olanları anlatan harika bir film. Mutlaka izleyin, izlettirin. Filmi bu kadar güzelse kim bilir kitabı nasıldır. :3Bu seriyi okumayan bir tek ben mi kaldım? Kitapçıya her girdiğimde elime alıp karıştırırdım ama hem fiyatı hem de kalınlığı gözümü korkuturdu. :D Ne zaman okurum bilmiyorum araya tur kitapları falan da girecek ama iyi ki almışım diyorum, biraz Ötekiler Arasında'yı anımsattılar bana. Umarım en az onun kadar güzeldirler. 

 Ejder Kanadı bu alışverişin bilinmeyen kitabı. Son zamanlarda fantastiğe, özellikle de farklı dünyalarda geçenlerde kafayı taktım. Bunun sebebi Ötekiler Arasında'yı inanılmaz sevmiş olmam. Mori sürekli bu tarz kitaplar okuyordu biraz ona özendim sanırım. Ejder Kanadı konusundan anladığım kadarıyla fantastiğin her çeşidinden varlıklarla dolu bir kitap. Hevesim kaçmadan okumak istediğim için yakın zamanda okunacaklardan biri olarak listemde.
Cesur Yeni Dünya bence herkesin kitaplığında bulunması gereken bir klasik. Bu düşünceyi güderek sepete onu da attım. Okunma tarihine daha var gibi ama belli de olmaz.^^


Kitapyurdu'ndan aldıklarım bunlardı. Bir de gezerken beğenip aldığım kitaplar var. Gerçi onları uzun zaman önce paylaşacaktım ama stajdı işti derken bloga girmeye fırsat bulamadım, biraz da üşendim yalan söylemeyeyim. ^^


Beyaz Kedi ve Undine D&R indiriminden aldıklarım. Beyaz Kedi'yi  okudum, yorumunu yakında bloga koyacağım. Seri devamını almayı düşünmüyorum ama onu şimdiden söyleyebilirim. Undine şirin peri masallarını anımsattı, üstüne gotik havası da olunca gördüğüm gibi aldım. Meleklerin Kanı'nı Migros'daki indirimlerden aldım, bu tarz kitaplarla aram çok iyi değil aslında ama meleklerin yönettiği bir dünya ilgimi çekiverdi. :P Duygu yayınevinden gelmişti, aslında bu kitapları haftalar öncesinden yeni kitaplar başlığı altında paylaşacağımdan fotoğrafa koymuştum ama kısmet olmadı. Kısacası bir sürü yeni kitabım oldu, mutluyum ve hala deli gibi kitap almak istiyorum. :D Siz son zamanlarda hangi kitapları aldınız veya aldıklarımdan okuduklarınız varsa görüş bildirin benim de fikrim olsun. Herkese iyi geceler, geceyi kitapla geçirenlere iyi okumalar. ^_^9 yorum:

 1. Keyifli okumalar.:)
  Ben de Kitapyurdu'ndan ilk kez alışveriş yaptım.Çok da memnun kaldım.
  Blogumda paylaştım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, bakayım hemen alışveriş yazısına. :)

   Sil
 2. Ben de tam online alışverişte yaşadığım sıkıntılarla ilgili nereden alışveriş yapabilirim temalı bir yazı hazırlayıp yarına programlamıştım.. sorularıma cevap gibi oldu yazın, Kitap yurdu ve okuokuyu da takip edeyim artık ben :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben iki siteden de memnunum, Okuoku'da yaşadığım sorunlar oldu blogumda dile getirdim hatta ama genel olarak iyiler.

   Sil
 3. Ben Meleklerin Kanı'nı çok sevmiştim ya, ama devamı çevrilmedi sanırım

  YanıtlayınSil
 4. Aldıkların çook güzel , güle güle oku :D Ben sürekli kitapyurdu'ndan alışveriş yaparım ve hiçbir zaman kargonun gelmemesi ya da eksik gelmesi gibi bir sorun olmadı :)

  YanıtlayınSil
 5. Keyifli okumalar eğer fantastiğe çok sardıysan sana ejderha mızrağı serisini önerebilirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O seriye başlayacağım sanırım ama daha var almama :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...