23 Ağustos 2013 Cuma

Kitap Yorumu: Bakire - Nancy Pickard

Tanıtım Yazısı:
Small Plains Bakiresi kimdi ve nasıl öldü?

Acımasız bir cinayetle değişen hayatlar…
Küçük bir kasabadaki sahipsiz bir mezar…

On yedi yıldır saklanan korkunç gerçeği öğrenmeye hazır mısınız?

Kansasın kırsal kesimindeki küçük bir kasabanın halkı, genç bir kızın adsız mezarını Small Plains Bakiresi olarak kabul etmiştir on yedi yıl boyunca. Bazı kişilere göre mucizelere ve açıklanamaz iyileşmelere sebep olan bu mezarla ilgili söylentiler de zaman içinde dilden dile yayılmıştır.
Ama karla kaplı arazide bulunan, buz tutmuş çıplak cesede gerçekte ne olmuştur? Ve neden genç Mitch, cesedin bulunmasından bir gün sonra, arkasında çılgına dönmüş sevgilisi Abby'yi ve en iyi arkadaşı Rex'i bırakarak kasabadan apar topar ayrılmıştır?
Bu şekilde kasabadan ayrılan Mitch, yıllar sonra Small Plainse geri döndüğünde, unutulmuş sırları ve gerilimi tekrar alevlendirecektir. Mitche karşı hâlâ bir şeyler hissetmekte olan Abby ise onun gidişinin arkasındaki gerçeği açığa çıkarmakta kararlıdır. Şimdi, üç eski dost kendilerinin ve küçük kasabalarının kaderini değiştiren o gecenin getirdiği sonuçlara katlanmak zorundadır.

 Bakire Nancy Pickard'ın okuduğum ilk kitabı. Konusunda da bahsettiği gibi Small Plains adlı bir kasabada soğuk ve karlı bir gecede bir genç kız çıplak halde ölü bulunur. Şerif kızın bedenini kasabanın doktoruna götürür ve ondan sonra kızın kimliği hakkında hiçbir şey öğrenilemez çünkü saklanması gereken bazı şeyler vardır.

Bakire baştan son 50 sayfasına kadar gizemi koruyan bir kitaptı. Herkesin birbirini susturmaya çalışması aradan 17 yıl geçmesine rağmen cinayetin öneminin hala koruduğunu hissetiriyordu. Bunun yanında kasabalılar arasında ölen kız için iyileştirici özelliği olduğu yayılmıştı hatta dışarıdan insanlar bile Bakire'yi ziyaret etmeye geliyordu. eh hal böyle olunca kızı unutmak kolay olmadı tabii. Bakire'nin kimliğini ortaya çıkartmak isteyen Abby ile Mitch'in geri dönüşünün aynı zamanlara denk gelmesi olayları karıştırmış oldu ve kitabın şok edici sonunu hazırladı diyebilirim. Açıkçası sonlara yaklaştıkça neden hala bir şeyler olmuyor diyordum ve tam bunu dedikten hemen sonraki sayfada her şey çözülüverdi. Hiç beklemediğim kişiler ve hiç beklemediğim bir olay çıktı karşıma. Bu kitabın iyi yanı. Kötü yanı ise okurken germiyor ve katili saklamak adına başka kişilere fazla yüklenilmiş. Okuyucu da salak değil sonuçta o kadar gözüne sokulan kişinin suçlu olma ihtimalinin düşük olduğunu anlar. Yine de o son beni tatmin etti ve kitabın eksik yönlerine duyduğum sıkıntıyı azalttı. Ephesus yayınlarından çıkan Bakire romantik ağırlıklı cinayet romanı seven herkesi mutlu eder diye düşünüyorum.
Puanım:


2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...